28. února 2018 - Úžasný úspěch studentek ruského jazyka

Poslední únorový den se v Ústí nad Labem konalo krajské kolo soutěže v ruském jazyce. I letos se ho zúčastnili zástupci naší školy, a to hned ve třech kategoriích: ZŠ a nižší stupeň víceletých gymnázií, SŠ I (studenti, kteří se učí jazyk 1-3 roky) a SŠ II (studenti, kteří se učí jazyk déle než 3 roky).

Naše barvy letos hájila 3 děvčata - Alena Vanová z kvarty, Valentýna Barbořáková (SŠ I) a Markéta Rybínová (SŠ II) ze 4.C. Konkurence byla veliká, neboť bodový rozdíl mezi "medailisty" byl vždy jediný bod. A naše studentky (poprvé za dobu, co se soutěže účastníme) zvítězily ve všech kategoriích!

Nezbývá než poblahopřát a poděkovat všem třem za skvělou reprezentaci školy v rámci Ústeckého kraje. Snad se děvčata neztratí ani v celostátním kole.

Výsledkové listiny

Autorka: Mgr. Kamila Pelešková