25. června 2018 - Škola v přírodě, den čtvrtý

Dnes nás měli na starost pouze vychovatelé. Celý den jsme se soustředili na celotáborovou hru. V první soutěži jsme předvedli své herecké nadání. V areálu tábora byla rozmístěna slova, každá třída si zvolila své dva hádače. Ostatní běželi k jedné z kartiček se slovem, toto slovo si zapamatovali a opět se vrátili k hadačům. Slova jim museli pantomimicky předvést. Některá slova se napodobovala vážně obtížně (např. vyvolávač duchů). K další hře jsme se dostali až později kvůli dešťové přeháňce. Oproti té minulé byla fyzicky náročnější. U chatek stáli vedoucí s čočkou, museli jsme si vzít zrnko a odnést ho do další týmové základny na druhé straně kempu. Cestou jsme si mohli zahrát s jinými spolužáky hru kámen-nůžky-papír. Výherce pak převzal čočku od svého soupeře, a získal tak pro svůj kolektiv více bodů. Po skončení hry následoval výtečný oběd (na výběr byla svíčková nebo rajská).

I odpoledne se hrály hry, tentokrát v lese. Nejprve jsme se museli jako správní kouzelníci naučit čarovat. V první hře pro nás byly připraveny papírky například s tímto zadáním: ČL - H - Pp - O - H atd. Každé písmeno neslo název nějakého pohybu (např. H - hůlka, O - obrana) a spojením těchto úkonů vznikla jedna celá variace. Tuto variaci se musela naučit celá třída a pak ji předvést. V další hře jsme běželi za papírky s šiframi (např. 08 - O). Písmeno za pomlčkou se dopsalo do speciální tabulky a dostali jsme vzkaz. Znění vzkazu se stalo skutečností. Jistě si vzpomínáte, že naše Bradavice chtěl získat Malfoy, dnes se mu to povedlo. Sebral Hermioně hůlku. Po večeři jsme proto naše vedoucí převlékli do kostýmů superhrdinů. Díky nim hůlku jistě dostaneme nazpátek. Pondělí jsme zakončili obrovským karnevalem.

Autor: Adam Novák, kvarta