25. ledna 2019 - Leduláci

Hodiny fyziky se pro nás staly zábavou. První pololetí bylo pro tercii plné pokusů a experimentů. Mimo klasických pokusů jsme dostali jeden složitější úkol. Paní profesorka nám řekla začátek pohádky, rozdělili jsme se do skupin a naším úkolem bylo pohádku dokončit a zahrát jako divadlo. Hlavním tématem bylo probírané učivo - teplo. Po Vánocích jsme se sešli s hotovými díly. Někteří si s tímto úkolem opravdu pohráli. Ukázali se v šatech, parukách, ale také obalení v polystyrenu.

Zanedlouho nám byl zadán další úkol - přinést do školy ledové koule a nenechat je rozmrznout do třetí hodiny. Otevřená okna i dveře jsme se snažili mít co nejdéle, i přestože ve třídě byla opravdu zima. Ze zamrzlých koulí jsme vytvářeli sněhuláky - tedy spíše leduláky. Paní profesorka nám vymýšlela otázky a úkoly, se kterými jsme se museli poprat. Hotová díla jsme vystavili před školu, kde zůstala ještě několik dní.

Díky naší paní profesorce jsme zjistili, že fyzika není jen učení se definic a vzorečků, ale může být i zábavou.

Autoři: Kristina Kozempelová, tercie (text+foto), Mgr. Ivana Hotová (foto)