Dvou set tisícová Mohuč nás čekala hned ráno. Opět město, založené Římany jako Mogontiacum. Cíle naší prohlídky byly: Marktplatz v centru starého města, katedrála sv. Martina a mnoho dalšího.
Takže co jsme viděli? Katedrálu sv. Martina a Štěpána, postavenou z červeného pískovce s mohutnými osmibokými věžemi a čtyřmi věžemi rohovými - opět něco úplně jiného, než jsme zatím viděli. Základ románský, ale pak, asi je to tady v Německu nějaké pravidlo, přestavěná do gotiky a samozřejmě i baroka. Dokonce kapli sv. Gottharda museli kousek šoupnout i do náměstí, jinam se nevešla. Ta jediná je postavená z bílého kamene. Vnitřek připomíná dóm ve Špýru s jeho nazarénskými freskami. Jako unikát můžeme vidět i dva protilehlé chóry, každý zasvěcený jednomu světci. V den vysvěcení ale vyhořel (r. 1009) a tak ho stavěli znovu.