20. prosince 2022 - Pohádka s fyzikálními pokusy

Děti milují pokusy. Rádi zkoumají, dumají, přemýšlí a nakonec na všechno přijdou. Přesně tak to probíhalo u prvňáčků na základní škole Jeřabinka. Sedělo jich tam deset a každé dvojici se věnovala jedna naše studentka: Denča a Janina ze septimy, Justy, Lucka a Ema ze sexty. Proč právě tato děvčata? Rády pracují s malými dětmi a musím říct, že jim to opravdu šlo. Správně děti naváděly, kladly moc hezky otázky, kterým děti rozuměly, a nakonec je šikovně dovedly k úspěšnému pokusu. Pokusy byly zasazené do příběhu o hravé a zvídavé Amálce, která v prvním pokusu tančila na magnetické louce, pak přebírala hrášek a papírová kolečka jako Popelka, stavěla kácející se skálu, protože zrovna proletěl drak a nakonec si hrála s barvami duhy. Děti si s pomocí svých asistentek vyrobily krabičku, která umí měnit barvy a nakonec každé z nich v kruhu vyhodnotilo, jak se jim příběh s pokusy líbil. Naše děvčata ocenila především schopnost dětí spolupracovat ve dvojicích a pak se jim také líbilo, že na všechno přišly.

Už se ze stejné školy ozvali druháčci, že by chtěli také pokusy, a tak se naše děvčata zřejmě brzy zase rozjedou k malým kamarádům.

Autorky: Mgr. Ivana Hotová (text), Mgr. Simona Svobodová - Základní škola a mateřská škola Jeřabinka (foto)