18. a 19. března 2023 - „Soustředění“ sboru SMoG

Ve dnech 18. a 19. března 2023 se uskutečnilo „soustředění“ sboru SMoG. Slovo soustředění píšu v uvozovkách z důvodu, že to nebylo běžné čtyřdenní soustředění mimo Most, nýbrž pár hodin zpívání navíc o víkendu na gymnáziu. Takže ano, byli jsme o víkendu ve škole. A to proto, abychom si nacvičili soutěžní písně a ukázali se na soutěži v tom nejlepším světle. Přestože byl víkend a všichni jsme byli trochu unavení, nebylo to tak hrozné jak jsme se zpočátku upřímně báli. V sobotu jsme byli rozděleni na ženské a mužské hlasy. Od 10 hodin zpíval alt se sopránem a od 1 hodiny tenor a bas. Když jsme se dopoledne sešly před školou, nikomu se nejdřív moc nechtělo, ale jakmile jsme si sedly a Řepinka nám zpříjemnila den kávou a čajem, hned to bylo lepší. Nejdéle jsme zpívaly asi píseň Fair Phyllis, kterou sice slyším už i ve snech, ale i tak se mi líbí. Po 3 hodinách přišly na řadu mužské hlasy – tenor a bas. Zpívám v altu, takže nevím, jak přesně probíhalo zpívání s kluky, ale prý to bylo fajn. Další den jsme se už sešli všichni, abychom mohli zpívat dohromady. V neděli se nám sice nechtělo ještě víc než v sobotu. Moc tomu nepomohlo ani úmorné trénování soutěžních písní stále dokola, ale na konci jsme si všechny písně zazpívali na chodbě, kde zněly překvapivě hezky. Sice už byli všichni vyčerpaní, ale přesto díky nedělnímu zpívání můžu prohlásit, že jsme udělali velký pokrok a dokonce i Fair Phyllis v našem podání už zní vážně pěkně.

Autoři: Nela Sýkorová (text), Mgr. Michal Smatana (foto)