6. června 2023 - Spolupráce s odborníkem z praxe

V rámci semináře psychologie jsme v úterý 6. června 2023 uskutečnili exkurzi do přípravné třídy – tentokrát ale netradičně – pro nesoulad našich rozvrhů zavítalo pět dětí společně s paní učitelkou Mgr. Martinou Ceeovou ze Základní školy J. Arbesa přímo za námi, na naši školu.

K tématice vývoj dítěte je nejlepší vyslechnout si odborníka z praxe a tím paní učitelka Ceeová určitě je. Má bohaté zkušenosti z práce s předškoláky v přípravné třídě a o řadu z nich se se s námi podělila. Společně jsem se zaměřili na školní zralost a připravenost, vývoj grafomotoriky, vývoj dětské kresby, nácvik sluchového a zrakového vnímaní. Pozorovali jsme, co všechno je možné u dítěte rozvíjet v rámci jedné aktivity. Obdrželi jsme také informace o činnosti, zřízení a podmínkách fungování přípravných tříd.

Práce s dětmi byla zábavná a zároveň poučná.

Děkujeme za spolupráci.

Autorka: Mgr. Jitka Ježková