4. až 9. září 2023 - Výukový zájezd do Anglie

V termínu od 4. do 9. září 2023 jsme se společně s bílinským gymnáziem účastnili výukového zájezdu do Anglie. Ve škole v městečku Worthing jsme měli celkem 6 hodin výuky pod vedením rodilých mluvčích - anglických lektorů. Kromě nové slovní zásoby jsme získali také vědomosti o historii Anglie, a také jsme se dozvěděli zajímavosti o běžném životě v Anglii, které v učebnicích nenajdeme.

Každé odpoledne jsme vyráželi za poznáním na místa, která jsou součástí maturitní zkoušky, a o kterých budeme muset při zkoušce povídat - například Stonehenge, Brighton, Hastings nebo Londýn.

Ubytovaní jsme byli v rodinách, takže jsme měli možnost nahlédnout do anglických domů a pokojů, a také jsme měli příležitost ochutnat některá typická anglická jídla.

Autoři: kolektiv žáků zájezdu (text), Ing. Roman Thomas Sedlar, MBA, MSc. (foto)