27. ledna 2016 - Krajský přebor v šachu

Dne 27. ledna 2016 odjela naše tři šachová družstva na krajský přebor v šachu. Soutěž se konala v Ústí nad Labem. V kategorii středních škol byla soutěž napínavá až do posledního kola. Naše družstvo A ve složení Jiří Škuthan, Tomáš Kuchař, Jan Štich, Daniel Kastl, Vilém Suchý a Filip Dědek se neustále přetahovala s družstvem Gymnázia Teplice a SPŠ a VOŠ Chomutov o první místo. O těsném prvenství Gymnázia Teplice rozhodlo právě až poslední kolo. Družstvo A skončilo nakonec na druhém místě. I toto umístění však družstvu zajišťuje postup na celorepublikový přebor do Zlína. Družstvo B ve složení David Fryček, Tomáš Ho, Martina Benešová, Matěj Sivák, Šimon Šatra se v kvalitní konkurenci také neztratilo a skončilo na pátém místě. Dalšího úspěchu dosáhli Daniel Kastl a Jan Štich, kteří byli vyhlášeni mezi nejlepšími hráči do all stars týmu turnaje

V kategorii základních škol družstvo ve složení Adam Luboš Polanský, Radek Škuthan, Ta Minh Khoi, Tomáš Ullík, Jakub Reiner přes velkou snahu skončilo mezi šestnácti družstvy na velmi pěkném čtvrtém místě.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a družstvu A budeme držet palce ve druhé polovině června na republikovém kole.

Autor: Mgr. Tomáš Volmut (text+foto)