2. února 2016 - Seminář Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu PROUD

Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu - PROUD. Organizace, která usiluje o rovnoprávnost pro všechny lidi v naší společnosti i bez ohledu na sexualitu nebo genderovou identitu, ale také o šťastné dětství a dospívání - neproblematický coming out (veřejné přiznání k sexuální menšině) v rodině i společnosti. Studenti 2.B se v úterý 2. 2. 2016 aktivně zapojili do semináře Lucie Hradecké a Petra Pávka z této organizace. V úvodu bezmála stopadesátiminutové akce se studenti seznámili s hlavními pojmy - lesba, gay, bisexuální osoba a trans osoba - LGBT. Ve skupinkách nejprve vytvořili na každý z hlavních motivů myšlenkovou mapu, kterou poté dopodrobna rozebrali s lektory. Následně se studenti dozvěděli jistá fakta o přijímání neheterosexuálních osob a například o trestech, které čekají takové osoby v některých státech Afriky ale také Asie. V závěru si skupinky připravily krátké scénky na různé verze přijetí či nepřijetí tzv. coming out, které převedly před zbytkem třídy, a potom rozebrali pocity vystupujících. Na úplném konci proběhla otevřená diskuse, která byla skvělým zakončením celého semináře. Více se o PROUDu můžete dozvědět na webových stránkách www.proud.cz.

Autoři: Kateřina Kundertová, 2.B (text), Mgr. Michal Smatana (foto)