22. března 2016 - Okresní kolo SOČ

V úterý 22. března 2016 se v naší škole konala dopolední část okresního kola Středoškolské odborné činnosti SOČ. Podkrušnohorské Gymnázium v Mostě reprezentovalo a obhajovalo své práce pět studentů - Tomáš Kuchař s prací Znečištění ovzduší a jeho omezování, Markéta Zagrapanová s prací Šíření povědomí o problematice dětské onkologie mezi mladistvé, Martina Techlovská s prací Inhibitory Acetylcholinestarázy, Tomáš Varga s prací Prvočíselné testy, aneb optimalizace několika známých i neznámých algoritmů a Vít Beneš s prací Změny vybraných povrchových vlastností polymerů po chemických modifikacích (obhajováno na Schole Humanitas). Práce Tomáše Kuchaře, Markéty Zagrapanové, Tomáše Vargy a Víta Beneše postupují do krajského kola. Blahopřejeme a držíme palce. Za odbornou a organizační pomoc děkuji Mgr. Ivětě Macánové, Mgr. Michalu Smatanovi, Bc. Markétě Žatecké a Mgr. Ivaně Hotové.

Autoři: Mgr. Jiří Henzl (text), Mgr. Michal Smatana (foto)