1. dubna 2016 - Postupujeme do Opavy

Na apríla jsme se vydali s naším pěveckým sborem SMoG do Teplic na postupovou přehlídku Ústeckého kraje CPSPS Opava cantat 2016 (Celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů). Ráno jsme se v 7:45 sešli před školou a hned jsme všichni pěkně zmokli, protože počasí bylo opravdu aprílové a autobus měl bohužel zpoždění, takže náš příjezd do Teplic byl na poslední chvíli. Hned jak jsme dorazili, čekala nás hlasová zkouška, která proběhla zcela hladce. Poté jsme se přesunuli do přidělené třídy, kde jsme se převlékli, rozezpívali a odebrali se do auly gymnázia, kde soutěž probíhala. Pořád jsme netrpělivě vyhlíželi našeho Didiho, zpívá ve sboru bas, který měl dorazit z probíhajícího divadelního festivalu Přemostění. Minuty běžely a Didi stále nikde. Začínali jsme se bát, ale nakonec, 5 minut před začátkem, se rozrazily dveře a Didi přiběhl. Rychle se převlékl a šlo se na věc. Letos poprvé jsme se zúčastnili soutěžní kategorie, která má povinnou skladbou Benedictus Dominus, a vybojovali jsme to nejlepší ZLATÉ PÁSMO S POSTUPEM DO CELOSTÁTNÍHO KOLA V OPAVĚ! Teď nás čeká půl roku práce a zlepšování se a v listopadu se těšíme do Opavy na další tvrdý boj.

Autoři: Jana Štěpánová a Alena Antropiusová, 3.C (text), Mgr. Michal Smatana (foto)