29. dubna 2016 - Exkurze do Národního divadla

V pátek ve třičtvrtě na osm se sešli studenti hudební výchovy, aby se vypravili na exkurzi do Národního divadla. Po příjezdu do Prahy jsme dostali rozchod na náměstí Míru, který většina studentů využila hlavně k nákupu jídla v obchodním centru Palladium. Poté jsme se všichni přesunuli k Národnímu divadlu, kde jsme zahájili prohlídku rozdělení na dvě skupiny. Nejprve jsme se dozvěděli o historii všech budov Národního divadla, o jejich architektech, o malířích a sochařích, kteří se podíleli na výzdobě divadla. Následoval přesun do sklepení a prohlédnutí základních kamenů. Následně jsme vystoupali všech osm pater až na střechu, odkud se nám naskytl nevšední výhled na Prahu. Závěrem naší exkurze byla návštěva hlediště, přičemž zrovna probíhala zkouška nového představení. Po ukončení prohlídky a krátkém rozchodu jsme se vrátili domů.

Autoři: Jan Kryndler, kvinta (text), Martin Rufer, kvinta (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)