4. května 2016 - Exkurze na British Council v Praze

Ve středu 4. května 2016 se studenti semináře "Příprava na zkoušky Cambridge English: First" zúčastnili exkurze na British Council v Praze s prezentací zkoušky Cambridge English. Studenti se v rámci prezentace Cambridge ESOL zkoušek, které patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny, seznámili s jednotlivými kategoriemi testování pokrývající všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní. Zároveň si prakticky vyzkoušeli posuzování schopnosti kandidátů používat různé gramatické vazby a funkce v autentických životních situacích. Konkrétně se jednalo o třetí úroveň Cambridge English - First, která patří mezi nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Jedná se o úroveň "velmi pokročilí" a vyžaduje znalosti všech jazykových schopností.

FCE je uznávaná na jednotlivých univerzitních fakultách, technických školách a dalších institucích.

Autor: Ing. Roman Sedlár (text+foto)