13. září 2016 - Přednáška Diplomatické simulace

Už nějaký ten pátek na mostecké gymnázium nechodíme. Já studuji v Olomouci, Ondřej Woznica v Brně. I přesto jsme si na Alma Mater cestu našli. 13. září byla na programu přednáška Diplomatické simulace.

Za pomoci Debatního klubu se uskutečnila tato akce, která měla studentům přiblížit specifické prostředí diplomatických i politických simulací.

Nejprve jsme měli přednášku čistě pro studenty prvních ročníků, následovala i hodina a půl s členy Debatního klubu.

Předně jsme se zabývali Pražským studentským summitem (PSS), který je největší diplomatickou událostí pro studenty středních a vysokých škol. V případě schůze se členy debaťáku jsme hovořili i o Českém modelu amerického kongresu.

Akce se dle mého názoru velmi vydařila, a byť se ještě někteří studenti styděli, není důvod se držet stranou. Uzavírka přijímacího řízení na PSS je už 30. září. A proto neváhejte a pojďte to zkusit.

Dělí vás jen Krok od zážitků, přátel a nového prostředí. A také dobrého jídla, poznamenal bych.

Autoři: Jan Krejcar (text), Mgr. Michal Smatana (foto)