22. listopadu 2016 - Exkurze do litvínovského Unipetrolu

Dne 22. listopadu 2016 se skupina seminaristů ze třetích a čtvrtých ročníků vydala za doprovodu paní profesorky Weinhauerové a profesorky Hurčíkové na exkurzi do litvínovského Unipetrolu. Všichni jsme se společně namačkali do jedné soupravy tramvaje a v té hlava na hlavě vyrazili do Záluží, kde se velká chemička nachází.

Na malé recepci jsme obdrželi kartičku návštěvy a dělali, že tu pracujeme a je to pro nás další nudný den v práci. Samozřejmě ale není práce v takovém objektu žádná nuda!

Všichni jsme se nastrkali do jedné z učeben, kde nám zaměstnanci stručně vysvětlili, jaké jsou zásady bezpečnosti a seznámili nás s tím, jaké je to vlastně studovat chemii a jak se později po škole uplatnit. Taky nás zároveň obeznámili o studiu na VŠCHT a konkrétně u nich v univerzitním centru. Studium má rozhodně pro lidi se zálibou v oblasti chemie velké plus a hned několik z nás se hrdě přihlásilo, že opravdu chtějí studovat na této vysoké škole. Rozdělili nás zároveň do tří skupin a vyrazili jsme všichni zkoumat laboratoře, projet se a prohlédnout si areál a jedno z řídících center, nebo sledovat zábavné pokusy připravené nadanými studenty centra. Vše bylo samozřejmě poučné a ke všemu z velké části i zajímavé, někdy nechyběl ani humor a celý den jsme si náramně užili. Podle mého názoru teď o studiu chemie přemýšlí nejen ti, kteří se na úvodním seznámení přihlásili.

Autoři: Veronika Piksová, 3.B (text), Lucie Kuncová, 4.C (foto), Lenka Babická, Unipetrol (foto)