11. ledna 2017 - Čistá mobilita

Ve středu 11. ledna jsme měli možnost účastnit se zajímavé přednášky na téma Čistá mobilita. Účastnili se jí žáci gymnázia pracující v projektu Erasmus+ a žáci vybraných seminářů.

Cílem přednášky bylo seznámit nás s připravovaným plánem udržitelné mobility v Mostě. Úvodem se žáci dozvěděli základní informace k udržitelnému rozvoji, k jeho hlavním tématům a k možnostem pracovního uplatnění v oblasti udržitelného rozvoje. Poté se dozvěděli konkrétní informace k situaci mobility v ČR a v našem regionu a seznámili se s výzkumy realizovanými v rámci plánu mobility města Most. V druhé části aktivně spolupracovali - jejich úkolem bylo vytipovat aktivity nebo nápady, které by pomohly zlepšit mladé generaci využití udržitelných forem dopravy. Z diskuze vyplynuly zajímavé náměty. Posledním úkolem bylo zaznamenat do map města Mostu problémová místa pro mobilitu - tyto informace budou vyhodnoceny a začleněny do celkové analýzy zpracovávané pro Město Most. Přednáška byla pro žáky jistě zajímavá a možná další z nich přesvědčila o výhodách čisté mobility.

Autorka: Mgr. Klára Bočanová