1. února 2017 - Krajské kolo v šachu

Ve středu 1. února 2017 tři týmy naší školy (dva vyhrály svou kategorii v kole okresním a jeden obdržel na naši žádost divokou kartu) vyrazily do Chlumce u Ústí nad Labem, aby se zúčastnily krajského kola v šachu.

V kategorii II (6.-9. stupeň ZŠ), v konkurenci dalších 15 družstev, nám postup do republikového kola unikl jen o pověstný vlásek, o jedinou prohranou partii. Družstvo ve složení R. Škuthan, Vít Kočí, Martin Kovář, Marek Stančák obsadilo nakonec jen těsně čtvrté místo. Podrobné výsledky zde http://chess-results.com/tnr257930.aspx?lan=5&art=63&wi=821

V kategorii II (střední školy) se o postup do republikového kola pokoušela dvě naše družstva. Nakonec družstvo GymMost B ve složení M. Benešová, D. Fryček, Š. Šatra, Ta Minh Koi a J. Reiner obsadilo v konkurenci 9 družstev páté místo. Družstvo GymMost A ve složení J. Škuthan, T. Kuchař, J. Štich a D. Kastl po tuhém boji a díky lepším pomocným bodům obsadilo konečné druhé místo a tím i postup do republikového kola. Podrobnosti zde http://chess-results.com/tnr257931.aspx?lan=5&art=63&wi=821.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy. Zvláštní uznání a velký dík patří Danielu Kastlovi, který se i se zlomenou nohou a o berlích turnaje zúčastnil a hrál skvěle.

Postupujícímu družstvu gratuluji a věřím, že v republikovém kole, které se koná 20. - 21. června 2017 ve Zlíně, budou stejně dobře reprezentovat naši školu.

Autor: Mgr. Tomáš Volmut