20. dubna 2017 - Krajské kolo Soutěže v programování

Manželka programátora vyšle svého manžela na nákup s příkazem: "Kup dvě vejce a když budou mít párky, tak deset."
Programátor vstoupí do obchodu: "Dobrý den, máte párky?"
"Ano."
"Tak deset vajec."

(Proto je mnoho programátorů dlouhodobě svobodných.)

Ve čtvrtek 20. dubna se v Střední průmyslové škole Ústí nad Labem uskutečnilo krajské kolo Soutěže v programování. Tedy nic pro slabé povahy, celodenní zápas s technikou vyčerpá i ty nejsilnější z nás.

Soutěžilo se v různých hrůzných kategoriích. Programování webových aplikací, mikrořadičů, Enigmy, draků... Programovali středoškoláci, programovali základkoškoláci. Kdo něčemu nerozumí, najde si to na google.cz.

A jak to skončilo, než vypnuli elektřinu? Jakub Hůďa z kvarty si vyprogramoval ve své programátorské kategorii třetí místo. Michal Lecko z kvarty ve své skupině obsadil čtvrté místo. Vladimír Cvach z oktávy dokouzlil mezi sobě rovnými také čtvrtý a Vít Knobloch z kvinty si uprogramoval sedmé místo.

Děkuji všem čtyřem statečným za výbornou reprezentaci školy.

Autor: Mgr. Michal Smatana