21. dubna 2017 - Krajské kolo soutěže Prezentiáda

V pátek, 21. dubna se náš školní debatní klub vydal do Ústí nad Labem, aby se zúčastnil krajského kola soutěže Prezentiáda za doprovodu pana učitele Černého. V této soutěži bylo za úkol vytvořit prezentaci na určité téma, kterou pak máte za úkol prezentovat před porotou ve dvou, nebo tříčlenných týmech. Tato porota hodnotila jak kvalitu prezentace, tak přednes a improvizaci. Za naší školu se zúčastnila 3 družstva. Tým W, ve kterém spolupracovali Vítek Kůřil (tercie) a Vojta Bechyňský (tercie), si vybojoval krásné 4. místo v kategorii pro 2. stupeň základních škol. Ve stejné kategorii se zúčastnil tým Podkrušnohorci ve složení Pavel Elexa (sekunda) a Martin Klein (sekunda), který si svým skvělým výkonem vybojoval 3. místo.

Za střední školy nás reprezentoval tým DDM, který byl tvořen Davidem a Markem Fuxovými a Daniel Schönem. Tento tým nakonec zvítězil a vybojoval si tak postup do celostátního kola, které se bude konat v Brně na Masarykově universitě. Celou soutěž jsme si užili a těšíme se na další ročník. Také jsme se naučili, jak má správné prezentování vypadat.

Autoři: Radek Škuthan, kvarta (text+foto), David Fux, Daniel Schőn, oba sexta (foto)