30. května 2017 - Ekonomická olympiáda jinak

Dne 9. května 2017 se v Ústí nad Labem konalo krajské kolo ekonomické olympiády. Z naší školy postoupilo pět studentů, o soutěži jsme informovali zde, tato zpráva se týká dvou jejích účastníků, Anety Lejčková ze 3.B a Ladislava Lutze ze septimy. MŠMT totiž vyhlásilo pouze kategorii ekonomické olympiády pro starší studenty a na mladší studenty zřejmě pozapomnělo.

A tito dva naši studenti se rozhodli, na základě zkušeností ze školního a pak i krajského kola olympiády, připravit ekonomickou olympiádu pro nižší třídy naší školy. Vytvořené otázky konzultovali s vyučujícím a posléze test vytiskli a studentům ho předložili k vypracování.

Dopadlo to skvěle. Olympiáda proběhla 30. května 2017 v semináři Ekonomika pro všední den v sekundě. Vyhlášení soutěže, včetně předání diplomů a sponzorských darů pro vítěze, ale i pozorností pro všechny soutěžící, bylo 6. června 2017. Na 1. místě se umístila Anna Dobiášová, na 2. místě Valentýna Skybová a 3. místo si vybojoval Vojtěch Hošek. Blahopřání patří nejen jim, ale také iniciátorům ekonomické olympiády pro tuto věkovou kategorii.

Autoři: Ing. Vladimír Černý (text), Štěpán Štrébl, sekunda (foto)