1. června 2017 - MDD ve znamení moderní chemie

Pátrali jste někdy po tom, jak obarvit plamen? Zajímalo by vás, jak dát po nepovedeném letním rande někomu košem, tedy zmrzlou květinou po hlavě? Víte, jak byste "uvařili" zmrzlinu pomocí kapalného dusíku? Třídy sekunda, tercie a kvarta dostaly minulý čtvrtek během netradiční hodiny chemie odpovědi na všechny tyto i mnohé další otázky. Pod vedením dvou zdatných studentů Vysoké školy chemicko-technologické se naši žáci vydali po stopách moderní chemie a jejím praktickém využití v každodenním životě. Hodina byla pojata opravdu interaktivně, žáci se na ní podíleli svými nápady a osobními zkušenostmi, někteří z nich, buď ti statečnější a méně stydliví, nebo prostě "blázni" do chemie, dokonce pokusy okusili doslova na vlastní kůži. Všichni zúčastnění si tuto pozoruhodnou výpravu do tajů chemie skutečně užili a ocenili nově nabyté poznatky. Velký dík samozřejmě patří i příjemným průvodcům (a to nejen za sladkou tečku na konec)!

Autoři: Mgr. Eva Matesová (text), Mgr. Michal Smatana (foto)