10. listopadu 2017 - Školní šachový turnaj

V pátek 10. listopadu 2017 se, jako každoročně, uskutečnil školní šachový turnaj. Letos se zúčastnilo 32 hráčů napříč všemi ročníky. Hrálo se na 16 šachovnicích švýcarským systémem na 9 kol.

V kategorii starších žáků (27 soutěžících) obhájil loňské prvenství Daniel Kastl (4.C), který ztratil pouze půl bodu, druhé místo se ziskem 7,5 bodů obsadil Radek Škuthan (kvinta) a na třetím místě skončila Martina Benešová (4.A), která získala 6,5 bodu.

V kategorii mladších žáků, ve které se zúčastnilo 5 hráčů, obsadil první místo Martin Kovář (sekunda) s 5 body, druhé Filip Čihula (tercie) s 3,5 body a třetí místo obsadil Ondřej Sternthal (sekunda) se ziskem také 3,5 bodů. Mezi těmito dvěma rozhodovaly tzv. pomocné body. Hráči z kategorie mladších žáků měli ztíženou situaci. Utkávali se totiž i se staršími spolužáky. Přesto si vedli velmi dobře.

Všem účastníkům děkujeme za účast a hráčům na stupních vítězů gratulujeme.

Z nejlepších hráčů postavíme družstva do okresního kola, které se bude konat v pondělí 11. prosince 2017. Informace bude včas zveřejněna.

Autoři: Mgr. Tomáš Volmut (text), Mgr. Michal Smatana (foto)