5. a 6. prosince 2017 - Zlato pro mostecké gymnázium

Ve dnech 5. a 6. prosince proběhlo ve sportovní hale v Mostě republikové finále středních škol v házené dívek. Finále se zúčastnilo šest družstev z celé republiky. Největším favoritem soutěže bylo družstvo Podkrušnohorského gymnázia Most.

Svou razantní a kombinační hrou naše hráčky, které zároveň hrají za úspěšný klub Černí Andělé, předpoklady potvrdily a ve finále zvítězily nad Zlínem 23:12. Zlato tedy putuje do Mostu na Podkrušnohorské gymnázium. Hájit barvy České republiky a šířit slávu české házenkářské školy pojedou studentky gymnázia na mistrovství světa do Kataru.

Gratulujeme a držíme palce!

Republikové finále mistrovství středních škol v házené pořádalo z pověření Výboru ASŠK ČR Podkrušnohorské gymnázium Most, a to pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Akci podpořilo i statutární město Most a dámský házenkářský klub Baník Most.

Autoři: Mgr. Iveta Macánová (text), Daniel Schön, septima (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)