19. prosince 2017 - Terakotová armáda obklíčena

Za svítání se žáci kvinty začali shromažďovat před branami našeho oblastního muzea. Přesně v 7:54 vkročili na zledovatělou cestu vedoucí k budově, ve které byla vystavena replika tajuplné Terakotové armády. Tuto maličkost si totiž první čínský císař Jing-čeng nechal vytvořit, aby ho ochránila v posmrtném životě. Vskutku skromný plán.

Prohlídka začala taktickým odložením našich batohů v jedné z chodeb. Ano, opravdu je důležité toto zmínit. Poté následoval krátký padesátiminutový dokumentární zážitek, ve kterém bylo zmíněno vše podstatné týkající se Terakotové armády. Dále nás paní průvodkyně zasvětila do historie čínského života, kultury a obecně všeho, co s tématem prvního císaře souvisí. Když jsme obdrželi pracovní listy, strhla se nespoutaná opisovací válka. Můžeme ujistit všechny kantory, že své úkoly děláme poctivě. Měli jsme také možnost si na dvě sošky dokonce sáhnout, čehož využili myslím úplně všichni.

Návštěva muzea se, věřím, všem opravdu líbila. Bylo to příjemné zpestření školního vyučování. A všem těm, kteří ještě Terakotovou armádu neviděli, vřele doporučuji její návštěvu.

Autoři: Dominik Duffek, kvinta (text), Terezie Pekařová, kvinta (foto)