21. prosince 2017 - Vánoční zpívání pro charitu - sbírka potravin

Dolní budova naší školy těsně sousedí s azylovým domem. V něm Diakonie Českobratrské církve evangelické poskytuje sociální pomoc ženám a matkám v tísni. A tak je to správně. Totiž pomáhat, na to nepotřebujeme jezdit prstem po globusu, stačí se umět porozhlédnout kolem sebe. Hodnota pomoci bližnímu přece neroste s vzdáleností místa pomoci od vlastního domova. Nás zavazuje především vědomí, že v blízkosti naší školy je místo, kde jsou ženy, matky, kterým je potřeba pomáhat. Ostatně sounáležitost, obětavost a pokora v nás jistojistě probouzejí to velké, co v každém uvnitř (snad) dřímá.

Uspořádali jsme sbírku věcí a pokračovali sbírkou emocí - spolu s panem ředitelem Diakonie jsme povídali, hráli jsme vánoční písně, zpívali jsme. Nebylo to ve stereu a nebylo to v "empétři". Možná však to bylo o to upřímnější, opravdovější, lidštější.

Šťastné a veselé…

Autoři: Marek Fux, septima (text), Mgr. Michal Smatana (foto)