17. ledna 2018 - Historia magistra vitae aneb okresní kolo dějepisné olympiády

Masaryk, Beneš, Malá dohoda, bratři Čapkovi, ale také třeba Velká trojka, Karel Absolon nebo Walter. S těmito pojmy se setkali dne 17. ledna tři výherci školního kola z kvarty dějepisné olympiády v okresním kole této soutěže.

Ráno jsme se sešli v SVČ, u organizátorů se zaregistrovali a dostali číslo, jímž jsme se následně "podepsali" do testu. Po odstartování jsme hodinu a půl plnili test s 18 otázkami doplněnými obrázky, úryvky textů. Většina uchazečů odevzdávala test dříve, těch 90 minut je doopravdy příliš. Plni dojmů jsme čekali na vyhlášení výsledků. Výsledky byly naprosto brilantní: na šestém místě se umístil Vojtěch Bechyňský, stříbrnou příčku obsadil Tomáš Pěnkava a vrchol žebříčku obsadil Adam Novák. Studenti zlatého a stříbrného stupně se v březnu zúčastní krajského kola.

Autor: Adam Novák, kvarta