2. května 2018 - Energetika

Energetika je nuda, ostatně elektrická energie se přece vyrábí sama, stačí postavit pár "Temelínů" a je hotovo. To si mohli myslet studenti třetích ročníků, ovšem jen do té doby, než je o opaku přesvědčil Ing. Matouš Bartoš se svojí přednáškou o energetice.

Ing. Bartoš, vystudovaný na ČVUT, se zkušenostmi z ČEZu a BFS industry nám, studentům třetích ročníků a septimy, objasnil, jak to v energetice skutečně chodí. Podrobně vysvětlil, jak se elektrická energie vyrábí, jak se uchovává a jaká jsou její rizika. Dozvěděli jsme se, že při výběru konkrétního druhu elektrárny záleží na geografické poloze a že žádný z druhů elektráren není ideální. Ocenili jsme, že se přednášející podělil i se studijními zkušenostmi z vysoké školy.

Závěrem přednášky se zvedáme ze židlí a tleskáme. Za báječnou přednášku jsme vděční nejen panu inženýru Bartošovi, ale též paní profesorce Hotové.

Děkujeme!

Autoři: Marek Fux, septima (text), Daniel Schön, septima (foto)