17. října 2018 - STO - Den čtvrtý

Po dvou přednáškách, které se uskutečnily ve třídách naší školy, nastala změna. V rámci přednášky o bývalých mosteckých kasárnách jsme opustili školu a vydali se přímo na místo. Ano, čtete správně, dnešní přednáška, kterou připravil pan profesor Vejražka, se konala v útrobách bývalých mosteckých kasáren.

Nemusím asi dlouze popisovat, jaká to byla pro studenty příjemná změna - přednáška mimo školu, to je vždy příjemné oživení. Místo přednášky (bývalé vojenské ubikace) bylo zcela zaplněné a studenti si tak mohli vychutnat výklad pana Vejražky i s patřičnou atmosférou.

Po přednášce následovala prohlídka kasáren. Doplnili jsme si vzdělání o historii i budoucnosti kasárenského objektu. A co se té budoucnosti týče, máme se na co těšit, ale o tom vám opravdu více nenapíši. Nechte se překvapit ve videu.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili zúčastnit se této přednášky v nezvyklých prostorách.

Autoři: Dominik Síbr, 2.B (text+foto), realizační tým videa - viz titulky v závěru