19. prosince 2019 - Návštěva lepšího sousedství aneb vánoční výlet do Annabergu

Do Vánoc nezbývalo už mnoho dní, a tak nemohl vzniknout lepší nápad, než v tomto čase navštívit německé městečko Annaberg a porozhlédnout se po místních trzích. Z typicky šedé oblačné pokličky nad Mosteckou pánví jsme vystoupali Krušnými horami, přes německé hranice a skrz malebná údolí přímo do naší cílové destinace, nad kterou se rozprostírala pohádkově modrá obloha. Dvojí kvalita počasí je prostě znát.

Vystoupili jsme na okraji náměstí a měli jsme možnost si samostatně prohlédnout trhy, procházet uměle vytvořenými úzkými uličkami mezi dřevěnými mini i maxi stánky, které prodávali vše od tradičních produktů, tj. svařené víno, štoly, klobásy, až po místní speciality jako například pizzy, pletené ponožky, steaky, matrjošky, vafle nebo veganské burgery. Vánoční atmosféra na každém kroku. Mimo trhy jsme ještě navštívili dva kostely. Ty se od těch českých moc nelišily, důkaz toho, že dříve opravdu bylo lépe.

Prohlídka centra města byla u konce, někteří šli ještě otestovat úroveň místních veřejných WC a někteří se těšili z nakoupených suvenýrů, které pak doma mohli ukazovat jako vzácný úlovek z východního Německa. Cesta zpátky nám utekla a my se vrátili zpět domů a nemohli se už dočkat začátku prázdnin. Děkujeme za moc pěkný zážitek!

Autoři: Dominik Duffek, septima (text), Mgr. Zdeňka Vargová (foto)