7. a 12. října 2021 - Mapování sociálních služeb

Studenti 4. a 3. ročníků se v rámci svých seminářů psychologie zúčastnili exkurze k tematice sociální práce, pomáhající profese.

Projektová manažerka sociálního odboru Magistrátu města Mostu Mgr. Jana Pánková studentům přiblížila druhy sociálních služeb, komunitní plánování, seznámila je s katalogy sociálních služeb a služby samotné jak v Mostě, tak v Ústeckém kraji, představila některé neziskové organizace, které v sociální oblasti hrají nezastupitelnou roli.

Program exkurze doplnila i naše návštěva výstavy „Říjen pro neziskovky“, kde jsme hlasovali pro organizaci, která nás něčím oslovila. Bonusem letošního setkání byly i rady jak vytvořit dobrý projekt.

Studenti hodnotili exkurzi jako přínosnou. Ocenili, že neposlouchali pouze teorii, ale mohli nahlédnout i do reálného života a pochopit určité sociální problémy, se kterými se běžně lidé setkávají. Poznali spoustu organizací, které pomáhají tyto problémy řešit.

Autorka: Mgr. Jitka Ježková