10. ledna 2023 - Seminář psychologie v přípravné třídě

V úterý 10. ledna se seminář psychologie vydal na exkurzi do přípravné třídy. Na mostecké Základní škole Jakuba Arbesa nás přivítala paní učitelka Martina Ceeová spolu se svojí třídou. Nejprve jsme si od paní učitelky poslechli informace o tom, pro koho je přípravná třída určena, jak den ve třídě probíhá a co všechno se za rok děti naučí. Potom jsme si pomocí rýmujících se slovíček našli svého parťáka, se kterým jsme postupně prošli všech 5 připravených stanovišť. Na každém stanovišti děti procvičovaly nějakou dovednost, např. vytleskávání slabik slov, poznávání zvířat, základní počty, postřeh a mnoho dalšího. Na jednom ze stanovišť měli žáci za úkol nakreslit nám obrázek, a tak nám od nich zůstalo každému i něco na památku. Dětem jsme předali sladkou odměnu a s úsměvem na tváři se s nimi rozloučili. Všichni žáci přípravné třídy byli moc šikovní a my moc děkujeme za příležitost se s nimi setkat.

Autorky: Barbora Machová, 4.A (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)