24. ledna 2023 - Na slovíčko s logopedem

V rámci semináře psychologie jsme na půdě školy v úterý 24. ledna přivítali dalšího absolventa našeho gymnázia. Tentokrát absolventku, dnes paní logopedku, Mgr. Petru Antošovou, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru Most.

Petra nám vyprávěla o studiu na vysoké škole, na co se v rámci studií můžeme těšit, přiblížila nám svoji praxi. Dozvěděli jsme se rozdíly mezi školní a klinickou logopedií, jak se u dětí rozvíjí řeč a co vše ji může ovlivňovat, kdy je dobré vyhledat logopeda, jak probíhá práce s klientem, vyzkoušeli jsme si i různá logopedická cvičení. Uvědomili jsme si, jak je tato práce časově náročná.

Celou přednáškou nás zdařile provázela naše spolužačka Natálie Větrovská, která se v rámci svého seminárního úkolu problematice logopedie věnovala. Setkání se nám moc líbilo, bylo velmi zajímavé a odcházeli jsme plni nových poznatků.

Děkujeme.

Autorky: Klára Žižková, 4.A (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)