12. dubna 2023 - Okresní kolo matematické olympiády

Ve středu 12. dubna 2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola matematické olympiády.

Žáci v průběhu devadesáti minut řešili úlohy, kde se bodoval nejen konečný výsledek, ale i zdůvodnění myšlenkového postupu a pomocné výpočty. Povolenými pomůckami byly psací a rýsovací potřeby a matematické tabulky. Dohromady ve všech kategoriích soutěžilo 48 žáků, z toho z naší školy jich bylo 14.

V kategorii Z6 se na děleném 2. místě umístily Eva Brožovičová a Tereza Trpková. V kategorii Z7 zvítězil s maximálním počtem bodů Ondřej Lisický a o 3. místo se podělily Dang Nguyen Nguien a Tereza Skleničková a v kategorii Z8 se na děleném 1. místě umístily Emma Černá a Nela Šidlichovská.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a doufáme, že i ti, kterým se letos nevedlo dle představ, budou příklady z MO řešit i příští školní rok.

Výsledkové listiny: kategorie Z6, kategorie Z7, kategorie Z8

Autorka: Za PK matematika Mgr. Pavla Srpová