14. dubna 2023 - Třídy 2.C a 3.A na exkurzi v Terezíně

Dne 14. dubna 2023 se třídy 2.C a 3.A vydaly na exkurzi do Terezína. První byla naplánována návštěva Muzea ghetta. Studenti si zde prohlédli nejen osobní předměty, dopisy a vzkazy zesnulých osob, ale i různé historické záznamy a data. Celou expozici provázela mrazivá atmosféra. V Malé pevnosti Terezín, druhém bodě programu, si žáci při poslechu zajímavého výkladu paní průvodkyně prošli například kanceláře, dvory, koupelnu, holírnu či prádelnu. Následovaly hromadné cely, jež měly kapacitu 30 až 600 vězňů. V jedné z dvaceti samotek, které se v Malé pevnosti nacházejí, byl vězněn Gavrilo Princip, jenž v kobce, která dnes nese jeho jméno, zemřel. Půl kilometru dlouhá chodba, vedoucí ke střelnici a popravišti, slouží jako ukázka původního opevnění. Prohlídku zakončila výtvarná výstava s názvem „Přítomnost ticha“. I přes velmi nepříznivé počasí se výlet vydařil a každý si odnesl opravdu silný zážitek.

Autoři: Hana Zoe Hrabáková, 2.C (text), Mgr. Pavlíny Korcová, Mgr. Michael Přenosil (foto)