25. až 29. září 2023 - Hungen v Mostě

V rámci projektu Erasmus jsme se v květnu podívali do naší partnerské školy v německém Hungenu. Nyní naopak přijeli studenti Gesamtschule Hungen k nám do Mostu. Studenti byli ubytováni v rodinách a společně s českými vrstevníky prožili několik dní v České republice.

Nejprve jsme se všichni setkali v naší škole a ve smíšených česko-německých skupinkách pracovali na projektových aktivitách. Další dny jsme podnikali společně výlety do Prahy a do Karlových Varů.

Mnoha setkání se z české strany účastnili nejen studenti z ubytovatelských rodin, ale přidávali se i další zájemci (a to i v době státního svátku).

Na konci jsme si mohli říct: „byl to krásný týden a těšíme se na další setkání“. Tentokrát bude opravdu za krátkou dobu. Již na konci října pojede česká skupinka studentů do Hungenu.

Autor: Mgr. Michael Přenosil