11. listopadu 2023 - 2. den soutěže středoškolských sborů - Mezzochori

Máme tu den D. Napětí stoupá a už není cesty zpět. V sobotu 11. 11. 2023, druhého dne našeho bobytu v Hradci Králové, jsme se konečně dočkali soutěže středoškolských sborů - Mezzochori. Ráno jsme se nasnídali, převlékli se do soutěžního, rozezpívali se a vyšli jsme plni napětí a očekávání čelit konkurenci. Věděli jsme, že proti nám stojí skvělé sbory z hudebních gymnázií a dokonce i z konzervatoří. Vzhledem k tomu, že s námi v soutěži byli i takové profesionální sbory, přepadla nás hned nervozita, která se ale dlouho nezdržela, jelikož jsme přišli na řadu velice brzy, zpívali jsme hned jako druzí. Po kraťounké ranní zvukové zkoušce na pódiu náš soutěžní výstup začal a přes počáteční stres jsme se dozpívali až k naší poslední písni, po které nám opravdu spadl kámen ze srdce. Zvládli jsme to a teď už před námi bylo "jen" celodenní čekání na večerní koncert s vyhlášením výsledků. Naše čekání se ovšem zkrátilo záživným workshopem s věhlasnou hlasovou poradkyní paní Alenou Tichou, na kterém jsme si vyzkoušeli různé způsoby, jak při zpěvu pracovat s hlasem, jak využívat pomoc celého těla a další velmi zajímavé věci a musím uznat, že nám to v mnohém pomohlo. Pak už nás čekala jen večeře, společný zpěv Hymny Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů - "Cantamus" a konečně vyhlášení toužebně a zároveň napjatě očekávaných výsledků. A HURÁÁÁ, získali jsme stříbrné pásmo, což je dle nás naprosto úžasný výsledek, vezmeme-li v potaz, že jsme na soutěži stáli proti profesionálním sborům. Večer po vyhlášení výsledků bylo ještě naplánováno naprosto famózní završení celého dne - diskotéka, hodně nás to překvapilo a mile potěšilo, hlavně proto, že tam hrála skvělá živá kapela Factorial Orchestra. Všichni jsme společně tančili a zpívali a radovali se a moc si to užili. Dokonce jsme se i spřátelili s ostatními sbory. No a pak už jsme jen po návratu na naši základnu na gymnáziu ulehli, všichni jsme po tom náročném dni odpadli. A v neděli ráno po rychlém balení jsme se i se zaslouženým diplomem velmi spokojeně a hodně unaveně vydali na cestu zpátky domů.

Autorky: Nela Sýkorová (text), Adéla Rosová (foto)