6. února 2024 - Fyzikální pokusy v Jeřabince

Co dělat, když jde celá škola do divadla a naše třída už představení viděla? Naše paní učitelka třídní vymyslela prima náhradní program, ale také nám nabídla alternativu. Já i Tonička jsme to vzaly jako zajímavou výzvu a s paní učitelkou Hotovou, která hledala asistentky, jsme vyrazily do základní školy Jeřabinka do Hamru. Paní učitelka měla připravené pokusy spojené s příběhem o malé holčičce Amálce s velkou fantazií, které si postupně vyzkoušeli všichni druháčci ze jmenované školy. Děti se například naučily, jak si přivolat pomoc bez křiku či si předat tajný vzkaz, rozpustit hru barev na čistícím tampónu nebo rozvinout poupátko ve vodě. Na závěr lítaly raketky z brček a hopsakoulí. Ve třídě panovala úžasná atmosféra.

Děkujeme paní učitelce za pozvání a těšíme se, že si třeba někdy něco podobného zopakujeme.

Autorky: Lea Skálová, tercie (text), Tonička Matzová, tercie (foto)