1. února 2024 - Letos už to vyšlo! Jedeme do Zlína!!!

Ve čtvrtek 1. února 2024 se v Chlumci u Ústí nad Labem konalo krajské kolo školních družstev v šachu. V kategorii středních škol se naše družstvo GymMost A ve složení Miroslav Jirásko (2.A), Lada Semová (3.A), „Martin“ Ta Xuan Nguyen (P.A) a Tomáš Mario Lorenz (3.B) umístilo na výborném druhém místě a tím si zajistilo postup na republikové kolo ve Zlíně. Miroslav Jirásko na první šachovnici vyhrál šest ze sedmi zápasů a jeden remizoval. Neztratil se ani benjamínek z primy Ta Xuan a se čtyřmi výhrami velmi přispěl k postupu týmu.

Naši školu reprezentovalo i družstvo Gymmost B ve složení Martin Kovář (O.A), Jaromír Tichý (3.S) a Petr Zítek (3.B). Přestože jejich šance na celkový dobrý výsledek byly mizivé (družstvo nebylo kompletní a automaticky jednu partii v každém kole prohrálo), kluci to nevzdali a bojovali.

Podrobné informace o jednotlivých kolech naleznete pod tímto odkazem.

Autor: Mgr. Tomáš Volmut