24. října 2018 - STO - Den devátý

Dnešní den se nesl ve znamení velké vytíženosti, proběhly totiž hned tři přednášky. Pojďme to vzít ale všechno pěkně popořádku.

Již v osm hodin ráno zaplnil třídu ZSV Jan Pimper se svojí přednáškou na téma "Filmy Oldřicha Lipského aneb Když je legrace na plátně i na place." Na této akci jsme si mohli na základě filmových ukázek velmi detailně přiblížit, jaká byla tvorba Oldřicha Lipského a mnoho dalších informací okolo něj.

Neuplynula ani hodina a my jsme se mohli přemístit na přednášku číslo dvě. Naše pozvání tentokrát přijal pan Václav Láska - bývalý policejní vyšetřovatel a nyní senátor. S ním jsme mohli naprosto volně diskutovat na všemožná různá témata. Ze strany studentů byla tato diskuze hodnocená jako velmi zajímavá a otázek padalo opravdu nekonečně.

A do dnešní třetice (všeho dobrého) k nám zavítala diverzně-umělecká skupina, zabývající se undergroundem, performancí, reklamou, mediálním objektem, skupina Ztohoven. Přednášku navštívilo opravdu velké publikum, vždyť více lidí se do třídy už opravdu nevešlo. Během přednášky nám umělci přiblížili své realizované projekty a nechali nás částečně nahlédnout i do projektů budoucích.

Autoři: Dominik Síbr, 2.B (text+foto), Martin Klein, kvarta (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)