11. května 2021 - Krajské kolo soutěže EuropaSecura

Studenti sexty Pavel Elexa, Matouš Rybák a Martin Klein se zúčastnili základního kola soutěže EuropaSecura, otestovali své znalosti v testu (test byl primárně zaměřen na bezpečnostní politiku České republiky, Evropskou unii, Severoatlantickou alianci, historii nebo práci se slepou mapou a schopnosti porozumění textu), uspěli a postoupili do krajského kola soutěže.

Krajské kolo se konalo 11. května. Úkolem tentokrát bylo obhájit svou bezpečnostní analýzu před odbornou porotou a dalšími týmy kraje. V rámci soutěže se také diskutovalo nad tématy ostatních týmů. Každý tým měl 10 minut na obhajobu své práce a pět minut na oponenturu analýzy konkurenčního týmu. A uspěli skvěle. V krajském kole obsadili 2. místo.

Za reprezentaci školy děkujeme a gratulujeme.

Autorka: Mgr. Iveta Macánová