22. prosince 2022 - Vánoční akademie 2022

Ve čtvrtek 22. prosince 2022 se uskutečnila tradiční vánoční akademie našeho gymnázia. Program byl velmi pestrý a zahrnoval taneční, hudební a také pěvecká vystoupení. Žáci školy si mohli vyslechnout hudební skupinu Felina ve složení Martin Piták (bicí) a Michael Husárek (kytara). Poslechnout si sólový zpěv Josefíny Krausové a Matěje Výborného, duet Kateřiny Pazderové a Vojtěcha Šuchy či klavírní vystoupení Jiřího Peška, Karla Hrdličky, Martina Knola a Kláry Červenkové. Na akademii zatančila latinu Anna Ptáčková a též se představila taneční skupina Institute of Tog a taneční obor ZUŠ Litvínov. Nezapomeňme ještě připomenout, že rockové skladby na akademii na kytaru zahrál Jaromír Tichý a své umění žonglování předvedla Lea Skálová. Výzdobu sálu připravili žáci pod vedením Mgr. Luďka Proška a celým programem provázela moderátorská dvojice Michal Seidl a Jan Bertlík. Doufáme, že se jednotlivá vystoupení žákům i učitelům líbila. Tímto bychom chtěli též všem účastníkům akademie poděkovat a všem žákům a učitelům popřát krásné a veselé vánoční svátky.

Autoři: Mgr. Jakub Haviar (text), Mgr. Michal Smatana (foto)