14. a 17. dubna 2023 - Cesta primy do pravěku a projektový den

V pátek 14. dubna se studenti primy vypravili do Ústavu archeologické péče SZ Čech a v pondělí 17. dubna následoval projektový den, který se skládal ze dvou částí. Nejdříve žáci uplatnili své zkušenosti a poznatky z návštěvy archeologického ústavu při tvoření pravěkých výrobků v rámci projektu Pravěká dílna. Druhá část dopoledne byla věnována skupinovým prezentacím řeckých bájí a pověstí, které se studentům opravdu povedly.

Práci studentů můžete posoudit ve fotogalerii. Tvořily se nejen nádoby, ale také venuše a pravěké zbraně a nástroje.

A zde jsou postřehy samotných studentů:

"Dnešní tvoření se nám líbilo." Terka, Káťa

"Archeologický ústav byl lepší než dílna. Ale líbilo se nám vytvářet z keramiky." Týna, Johanka

"Exkurze do archeologického ústavu se nám velmi líbila. Bylo to zajímavé. V pondělí jsme se pak snažili napodobit pravěké výrobky. Projekty a spolupráce na nich byla skvělá." Adélka, Anuška, Evča

"Líbilo se nám dnešní tvoření. Byla to zábava. Vyráběli jsme mísy, vázy, venuše a zbraně. V archeologickém ústavu nás zaujala kostra člověka a ukázky šperků a střepů." Majda, Markétka, Terka, Adam

"Archeologický ústav byl moc zajímavý a nejvíc se nám líbila letecká archeologie." Jonáš B, Patrik, Matěj

"Při exkurzi jsme se podívali na video o bývalé vesnici Libkovice, ve které stále probíhá archeologický výzkum. Video mě celkem zaujalo. Vyráběli jsme různé věci z keramiky a pravěké zbraně, což bylo fajn. Projekty o řeckých bájích se mi moc líbily." Nepodepsaný student primy :-)

Autorka: Mgr. Jana Synková