17. dubna 2023 - Žáci septimy a 2.S se potkali s “Našimi Němci”

Neznám moc lidí, kteří s radostí prohlásí, že se v pondělí těší do školy. Ani gymnazisté nejsou výjimkou. Proto jsme také ochotně uvítali možnost vyrazit za novými poznatky jinam než do lavic a navštívili muzeum v Ústí nad Labem.

Říkáte si, že muzea mají v pondělí zavřeno? To mají. Jenže tohle kvůli nám otevřelo a ještě nás vřele přivítalo, pan průvodce byl milý a přátelský.

„Expozice se jmenuje Naši Němci, připravovala se 10 let a nachází se ve 22 místnostech. Projít ji celou zabere asi tak 6-7 hodin,“ vykládal nám vesele. Výstava se nám sice moc líbila, protože byla interaktivní a mohli jsme neustále prozkoumávat nová místa, kde byly schované exponáty, ale sedm hodin je přeci jen dlouhá doba. Pan průvodce nás tak dlouho netrápil a po tom, co nás svým výkladem nalákal k další návštěvě (to abychom mohli projít zbylých 17 místností, které jsme nestihli), nás propustil zpět domů. Tak až někdy pojedete přes Ústí nad Labem, vzpomeňte si na místní muzeum a podívejte se tam. Stojí to za to!

Autoři: Denisa Alblová, septima (text), Mgr. Jakub Haviar (foto)