8. prosince 2023 - Chemická přednáška od Unipetrol Orlen

V pátek 8. prosince se semkli žáci chemických seminářů třetího a čtvrtého ročníků a společně se zúčastnili odborné přednášky od studentky VŠCHT a personalistů ORLEN Unipetrol o jejich alma mater ORLEN UNIPETROL. O firmě jsme se naučili spoustu informací. Například, že rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol je významnou součástí českého průmyslu. V České republice je jediným zpracovatelem ropy, jedním z nejdůležitějších výrobců plastů a vlastníkem největší sítě čerpacích stanic ORLEN. V oboru rafinérské a petro chemické výroby je významným hráčem i ve střední a východní Evropě. Také jsme se dozvěděli o jejich spolupráci s VŠCHT Praha a výhodách studia na jejich univerzitním centru v Litvínově. Spousta praxe a mnoho benefitů. Nechybělo také rozdávání dárečku a reklamních předmětů. Vsadím se, že mnozí z nás jsou určitě budoucí studenti VŠCHT a budoucí pracovníci ORLEN Unipetrol.

Za přednášku moc děkujeme! A těšíme se zase někdy na další!

Autoři: Adéla Rosová (text), Mgr. Michal Smatana (foto)