21. června 2023 - Moritzburg a Drážďany

Ve středu 21. června jsme vyjeli se třídami 1.C a 2.B a několika studenty z Kvarty A na exkurzi do saského zámku Moritzburg. Pokud Vám název zámku nic neříká, tak pohádka, která se zde před lety natáčela již jistě ano, na jedné z fotografií ji lze jednoznačně identifikovat. Pro studenty byly připraveny histopady nebo-li tablety s 3D prohlídkou zámku. Většina z místností v zámku měla na vyhrazeném místě výrazný obrázek, který tablet sejmul a otevřel tak 3D možnost prohlídky a výkladu spojeného s daným prostorem. Bylo možnost též cestovat i časem a nahlédnout do několika staletí. Každý tak měl možnost prohlédnout si vše svým vlastním tempem a vybrat si jazyk výkladu dle potřeby, ale též např. ve vybraných místnostech sbírat skryté předměty pokladu. Park přilehlý k zámku je velmi pěkně udržovaný a stál za procházku.

Poté jsme se přesunuli do historického centra Drážďan, které se na mnoha místech opravuje např. náměstí Striezelmarkt, kde téměř 600 let probíhají známé vánoční trhy, je obrovské staveniště. V závěru jsme pak využili klimatizované prostory velkých nákupních center, což při venkovních teplotách kolem 30 stupňů bylo příjemné.

Autorky: Mgr. Andrea Gregorová (text+foto), Mgr. Jana Spurná (foto)