18. února 2019 - Medicína zblízka

Dne 18. února 2019 jsme se v odpoledních hodinách sešli v učebně ZSV, kde nám byla poskytnuta jedinečná příležitost získat informace ohledně studia na lékařských fakultách přímo očima současných studentů. Bývalí studenti našeho gymnázia, budoucí lékaři a současní studenti 1. LF Prokop Seif (student 6. ročníku) a František Janů (student 1. ročníku) se vrátili na svou bývalou střední školu, aby nám co nejvíce přiblížili studium medicíny a život v Praze obecně. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o přijímacím řízení, o životě na první lékařské fakultě, o prvních letech studia, o možnostech vycestovat do zahraničí, o dalších oborech jako je adiktologie, nutriční terapeut a fyzioterapeut, o bydlení v Praze a v neposlední řadě, jak si co nejlépe rozvrhnout čas během posledního ročníku na střední škole tak, abychom zvládli jak maturitu, tak přijímací zkoušky. Pro mě, jako studenta posledního ročníku byla přednáška velmi přínosná a motivující, zúčastnili se jí, ovšem také studenti mladších ročníků, kterým do budoucna mohla pomoci se rozhodnout, jak si další rok zorganizovat a jak se postupně začít připravovat. Atmosféra během přednášky byla velmi příjemná, všechny dotazy z naší strany byly nadšeně přijímány a zodpovězeny a jsem moc ráda, že jsem měla možnost se zúčastnit.

Tímto bychom rádi poděkovali oběma studentům za příjemně strávené odpoledne a paní učitelce Jitce Ježkové, díky které tato přednáška proběhla.

Autoři: Alena Jelínková, oktáva (text), Mgr. Michal Smatana (foto)